Симфонічний оркестр Національної музичної академії виступить у YOUNG EURO CLASSIC | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Симфонічний оркестр Національної музичної академії виступить у YOUNG EURO CLASSIC
Олійник Леся Степанівна
Симфонічний оркестр Національної музичної академії виступить у YOUNG EURO CLASSIC
6 серпня 2015, четвер
Поширити у Facebook

Це престижний фестиваль, який представляє талановиту музичну молодь країн Європи. Напередодні поїздки, 8 серпня, у Великому залі НМАУ відбудеться концерт, програму якого оркестр підготував для форуму в Берліні.

— Участь Симфонічного оркестру Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського у фестивалі YOUNG EURO CLASSIC відбуватиметься вже вдруге, — сказав ректор НМАУ Володимир РОЖОК. — Уперше студентський оркестр із тріумфом виступив у серпні 2005 р. Тоді в Берліні під орудою відомого диригента Романа Кофмана прозвучали 24 каприси Ніколо Паганіні у транскрипції для симфонічного оркестру видатного сучасного українського композитора Мирослава Скорика. На цьогорічний форум Академія отримала запрошення від уряду Федеративної Республіки Німеччини, причому за умови повного фінансування поїздки.

Проект складається з двох частин: 13 серпня оркестр Академії виступить у найкращому залі Берліна — Konzerthaus, а 23 серпня частина наших оркестрантів спільно з представниками молодих музикантів інших країн Європи виконає у Берліні ІХ симфонію Бетховена.

Майже рік тривала творча та організаційна робота з підготовки до участі у фестивалі. Насамперед, це стосувалося програми концерту. За умовою організаторів, молодіжні оркестри мають виконати один із симфонічних шедеврів минулого, а також представити музику своєї країни, яка звучатиме в Німеччині вперше. Для презентації молодіжного оркестру України ми обрали Симфонію №2 («Українську») Петра Чайковського (ім’ям якого названо Академію), геніальний Концерт для скрипки з оркестром нашого видатного сучасника Євгена Станковича і симфонічний твір аспіранта Академії Андрія Мерхеля.

Перед початком концерту духова група оркестру виконає Державний гімн Німеччини, партитуру якого надіслали з Берліна заздалегідь. Готуємо також твір «на біс»: це буде «Мелодія» Мирослава Скорика, яка вже стала музсимволом України. У рамках фестивалю відбудеться також конкурс між молодими композиторами, яких представлять у Берліні. Сподіваємося, що твір нашого талановитого випускника також буде відзначено. Сольну партію Концерту Станковича виконуватиме також наш випускник Дмитро Ткаченко (на фото) — талановитий скрипаль, лауреат багатьох міжнародних конкурсів, який працює нині і у Великобританії, і в нашій Академії та концертує в багатьох країнах світу.

Окремо хочу сказати про оркестр. Слухаю майже щодня його репетиції і вражений нашою талановитою молоддю: з яким професіоналізмом і свіжими емоціями, властивими тільки юності, вони передають музику! Їм під силу найскладніші партитури Бетховена, Чайковського, Рахманінова, Прокоф’єва, Станковича, Скорика... Звичайно ж, велика заслуга в цьому — художнього керівника і диригента оркестру, професора НМАУ Ігоря Палкіна, який впродовж своєї творчої діяльності диригував у Бельгії, Австрії, Німеччині, Іспанії, Італії, Польщі, Франції, Швейцарії, багатьох інших країнах. Його чітка і водночас експресивна диригентська манера мобілізує колектив на виконання надскладних завдань, а емоційний заряд, який молоді музиканти отримують від маестро, змушує їх працювати з повною самовіддачею.

Нагадаю, студентський симфонічний оркестр було створено ще у 1920-х, і з того часу його вихованці поповнюють кращі музичні колективи нашої країни. Його перші досягнення пов’язані з ім’ям відомого диригента Олександра Орлова. У різні роки за пультом студентського оркестру стояли провідні диригенти України — Веніамін Тольба, Натан Рахлін, Стефан Турчак, Роман Кофман. Оркестр співпрацював також із музикантами інших країн — Мстиславом Ростроповичем, Арамом Хачатуряном, Джузеппе Джільо, Корнеліусом Ебергардтом та іншими. З 1970-х виступи студентського оркестру стають невід’ємною частиною програм провідного концертного залу нашої столиці — Колонного залу Національної філармонії. З 2007 року студентським симфонічним оркестром керує маестро Ігор Палкін.

Участі у фестивалі передувала копітка організаційна робота. Лише уявіть собі працю з підготовки документів для отримання 85 віз учасникам оркестру, паспортів на музичні інструменти для перетину кордону та організації поїздки — квитки на поїзд, автобуси! І це робили наші працівники — Наталя Давидова, Оксана Сапіга, які долали, здавалося б, непереборні труднощі. Але важливий, звичайно, творчий результат і розголос про творчу молодь України. Наші студенти вже давно спілкуються зі своїми молодими колегами по Фестивалю через «Фейсбук», електронну пошту.

Увага до участі України у фестивалі YOUNG EURO CLASSIC надзвичайно велика. Про це свідчать щоденна інформація на сайті форуму, зацікавленість німецьких засобів інформації, теле— і радіорепортажі, інтерв’ю з композиторами, диригентом, солістом і, врешті, розкуплені заздалегідь квитки на концерти нашого оркестру. Хвилюються молоді музиканти, хвилюємося всі ми: адже маємо гідно представити культуру України серед європейської музичної спільноти.


Автор: Леся Олійник
Музикознавці: Леся Олійник
Концертний зал: Великий зал Національної музичної академії
Навчальний заклад: Національна музична академія України ім. П.І. Чайковського
Джерело: Газета "День"



Інші:

Всеукраїнський фестиваль камерної музики «Pro│PHIL-music» запрошує меломанів
За лаштунками майбутньої премʼєри «Київ Модерн-балету»
У Харкові до Дня Європи в метро грав симфонічний оркестр
У Сумській філармонії - концерт пам'яті Олени Когут, яка загинула на Вербну неділю
Від початку повномасштабного вторгнення близько 20 виконаців Нацфілармонії виїхали за кордон
Поклін Матері
Камерата, концерт Ігоря Шамо (до 100-річчя від дня народження)
У Харкові покажуть оперу «Енеїда» Миколи Лисенка, яку не ставили в Україні понад 50 років
У Києві відбудеться ХХ Конкурс молодих акторів імені Івана Франка
В оперному театрі Дніпра з величезним успіхом відбулася прем'єра мюзиклу
Самбірська дитяча музична школа відзначила 70-річний ювілей
Музика для благодійної мети: концерт INSO-Lviv зібрав кошти на підтримку військовослужбовців
У Тернополі з'явився найбільший у світі фотопортрет Соломії Крушельницької
Травень у Музеях Соломії Крушельницької та Станіслава Людкевича: музика, пам’ять, натхнення
Львівський органний зал дарує квитки піаністам
Кантата-симфонія «Кавказ»
Музика, що об’єднує континенти: у Чернівцях відбувся міжнародний благодійний концерт класичної гітари
На війні загинув балетмейстер і хореограф Віктор Войников
5 травня день народження Богдани Фроляк
Максим Ковтун - актор театру загинув на фронті
Вперше у Чернівцях – «RIZOL QUARTET»!
Події травня від Національного будинку музики
Свято зірок Одеської опери в Запоріжжі
KharkivMusicFest-2025: Мистецтво, що відлунює в серці війни
Симфонічний оркестр львівської філармонії виступить на фестивалі "Українська весна" у Стокгольмі
Прем’єра в Україні: «Листи до друзів» Гії Канчелі
5-7 травня в Національній музичній академії України імені П. І. Чайковського відбудеться третій Skoryk FEST
У Київській опері покажуть унікальний балет, де танець створює музику
Оголошено імена переможців конкурсу “Стежками Каменяра”
Львівська національна опера презентує нову виставу-трейлер для сімейного перегляду — «Гра в оперу»
Травень емоцій у Львівському органному залі
Травнева афіша Національної опери України
Травень у Національній філармонії
Танго у Львівській філармонії: музика кохання й національної пам’яті
29 квітня у світі відзначається Міжнародний день танцю
Музика, яка надихає. Звук, що дихає життям
44-й фестиваль "Віртуози": класика, прем’єри та магія живого виконання
Вокальний травень у Львівському органному залі та Музею Соломії Крушельницької
Зіркові прем'єри та зіркові колаборації «Київської камерати» у травні
План-календар фестивалю "Київські музичні прем’єри-2025"
      © 2008-2025 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
Фото051.jpg