Музична осінь у стилі бароко. Bach-fest-2017 у Сумах | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Музична осінь у стилі бароко. Bach-fest-2017 у Сумах
Шарапов Кирило
Музична осінь у стилі бароко. Bach-fest-2017 у Сумах
Програма
12 жовтня 2017, четвер
Поширити у Facebook

Практично всі виконавці цьогорічного Bach-festу відомі сумчанам за своїми попередніми концертами в рамках фестивалю. Всі мали, як прийнято казати, гарну публіку і захопливі відгуки. Тому музиканти із задоволенням повертаються в наше місто, аби подарувати нам високе мистецтво старовинної музики. 6 концертів відбудуться в залі філармонії. Про виконавців, репертуар і «родзинки» музичного свята розповів фундатор і незмінний організатор усіх фестивалів Бахівської музики Орест КОВАЛЬ.

14 жовтня (субота)

На відкритті фестивалю виступить органіст з Єкатеринбургу Тарас БАГІНЕЦЬ. Харків’янин за походженням, а нині соліст Свердловської академічної філармонії добре відомий сумчанам, це його четвертий концерт в нашому місті. Він привезе нову концептуальну програму, яку назвав «Бах і Маршан. Історія дуелі, яка не відбулась». Існує легенда, що свого часу була запланована зустріч-змагання двох видатних імпровізаторів - Луі Маршана і Й.С. Баха, яка мала визначити, хто з них кращий в імпровізації, тобто створенні твору безпосередньо під час його виконання. Але Маршан ніби злякався програшу і не з’явився. Тарас Багінець виконає твори обох композиторів і сам розповість публіці про обставини «дуелі», що так і не відбулась.

19 жовтня (четвер)

Випускник Варшавської музичної академії ім. Ф. Шопена органіст Міхал МАРКУШЕВСЬКІ вдруге приїздить до нас. Він працює церковним органістом у Євангелістському костелі у Варшаві, де за його ініціативою було відреставровано історичний орган 1900 року створення. Веде активну концертну діяльність у Європі і за океаном. Родзинкою програми є те, що він не лише виконає класичні твори Баха, Маршана, Гавласа, Франка, а й заграє власні імпровізації. Ми почуємо абсолютно нову музику, яка народиться в стінах філармонії. До речі, можна буде пропонувати теми для імпровізацій з публіки.

Квитки на всі концерти можна придбати у касі філармонії, ТЮГу та у адміністратора заходу. Вартість, як завжди, дуже невисока – від 20 до 40 грн.

21 жовтня (субота)

Знову завітають до нас улюбленці сумчан, блискуче тріо з Києва: Кирило ШАРАПОВ (скрипка), Анна ЩЕРБИНА (віолончель) та Наталія ФОМЕНКО (клавесин). Вони молоді, експресивні і дуже талановиті. Склад тріо деколи змінюється, і, власне, Кирило ШАРАПОВ вперше приїхав до Сум як заміна одного з учасників, бо той захворів. І він настільки сподобався сумчанам, що тепер вже його запрошують персонально. Музиканти виконають сонати для скрипки, віолончелі та клавесину Верачіні, Перселла, Локателлі, Кальдара, Бібера. Тут легко прогнозувати успіх і задоволення публіки, тому що експресія виконання, завдяки якій старовинні твори звучали як сучасні і дуже живі, добре запам’яталася нам ще з минулого разу.

30 жовтня (понеділок)

Камерний ансамбль Pracht-Ensemble з Одеси спеціалізується на виконанні давньої музики на автентичних музичних інструментах. Його засновник і художній керівник Андрій ПРАХТ (клавесин) є дуже яскравим музикантом, який сприймає свій інструмент не лише як бароковий, а й цілком сучасний, що може звучати навіть із симфонічним оркестром. І грає музикант так яскраво, що публіка в захваті від такого багатого звучання старовинного інструменту. Андрій Прахт і інша учасниця ансамблю Олена РІХТЕР (сопрано) є етнічними німцями і створюють проекти, які популяризують німецькі музику і культуру. Цей концерт в Сумах відбудеться за підтримки Ради німців України. Інші учасники колективу - Ірина ЛУК’ЯНЧУК (мандоліна) і Андрій МАЛИНИЧ (баритон). Всі разом вони виконають твори Генделя, Баха, Аррігоні, Каччіні та інших.

31 жовтня (вівторок)

Справжня сенсація цього річного фестивалю - барокова опера «Дідона та Еней». Грандіозний проект об’єднав зусилля величезного колективу: хор, солісти, оркестр – всіх разом 40 учасників, музикантів зі Львова та Києва. Перша барокова опера в Україні – проект творчого об’єднання”Open Opera Ukraine”. Диригент Назар КОЖУХАР, який працює в Москві, але народився в Києві, часто приїздить в Україну з лекціями та майстер-класами. І коли він оцінив той потужний прорив, який зробили українські музиканти у виконанні саме барокової музики (а це сталося буквально за останні три роки), він захопився ідеєю здійснити постановку опери англійського композитора Генрі ПЕРСЕЛЛА. Сумам випала честь побачити на сцені одне з перших виконань опери. Крім нас її виконають ще у Києві та Львові. Звісно, сцена філармонії замала для такої кількості артистів, тож виконання буде радше концертним, ніж театральним, до того ж, можливо, прийдеться прибрати перший ряд сидінь у залі, аби розмістити всіх музикантів. Цей же колектив напередодні, 30 жовтня, наприкінці концерту Pracht-Ensemble виконає кілька вокальних творів Букстехуде, і це буде приємним сюрпризом для глядачів, адже в офіційній програмі цього не зазначено.

15 листопада (середа)

На завершення фестивалю виступить камерний ансамбль музикантів з міста Бремен, Німеччина (як їх напівжартома назвав сам Орест Коваль: «Бременські музиканти»). Карін ГІЛЛЕНХАММАР (сопрано), Вікторія КУРИЛОВА (флейта-траверсо), Катерина КУЗЬМИНИХ (гамба - старовинний струнний смичковий музичний інструмент, близький за розміром і діапазоном до сучасної віолончелі) та Йоханнес Лідбергшус (клавесин) виконають програму з творів Букстехуде, Талемана, Генделя та Баха. Троє виконавців вже були учасниками попередніх фестивалів. Карін Гіленхаммар вперше виступить на нашій сцені. Концерт відбудеться за підтримки Посольства ВРН в Україні.

З історії музики: Умовно під музикою бароко розуміють різноманітні композиторські стилі у Західній Європі, що існували впродовж 150 років (1600-1750 рр. (рік смерті Й.С.Баха). Головним в цій музиці є заглиблене і багатостороннє втілення душевних переживань людини. Барокова музика наслідує музику епохи Відродження і передує так званій класичній музиці. Її вершинами зазвичай вважають творчість Й. С. Баха і Г. Ф. Генделя.


Виконавці: Кирило Шарапов
Концертна організація: Сумська обласна філармонія
Конкурс (фестиваль): Міжнародний фестиваль музики Й.С. Баха та епохи бароко "Bach-fest"
Джерело: Всі Суми



Інші:

Вперше в Україні буде здійснено масштабний запис усіх камерних симфоній Євгена Станковича
Оркестр Львівської національної філармонії анонсує серію програм травмочутливого мистецтва
Згадуємо Богодара Которовича
Вчені довели, що Моцарт допомагає при епілепсії
Премʼєрою музичної вистави «Патріот» відкриє восени 44-й сезон Київська опера на Подолі
У Черкасах відбувся музичний вечір у літньому дворику
Міжнародний фестиваль «Дзеркало» розкриває програму: яку музику гратимуть цього літа у Львові
Театр Куліша закрив сезон у Херсоні
Липневі концерти у Музичному салоні Національної філармонії
В Полтавській обласній філармонії відбувся концерт класичної музики
У Вінниці відбувся концерт Заслуженого академічного симфонічного оркестру Українського Радіо
"Дударик" заспівав у Ватикані під час ювілейного паломництва УГКЦ
Сумська філармонія завершила потужний 87-й сезон
80 мистецьких шкіл Дніпропетровщини отримали музично-теоретичні книжки
Оперна співачка Мар'яна Мазур здобула перемогу на міжнародному конкурсі в Італії
Що підготувала Національна опера під завісу свого 157-го сезону?
"ДніпроОпера" завершила 51-й театральний сезон
У липні у Львівському органному залі відбудеться понад 50 подій
Азербайджан "банить" російську культуру: скасовано всі заходи
Львівський хор "Гомін": що в репертуарі музикантів, які підкорили користувачів соцмереж піснею "Цей сон"
Людмила Монастирська: «Для мене співати – як дихати»
Метрополітен-опера опублікувала уривок нової постанови про викрадення українських дітей
Липнева програма в Музично-меморіальному музеї Соломії Крушельницької
У Дніпропетровському історичному музеї ім. Яворницького відкрилась виставка народних і традиційних музичних інструментів
УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №424/2025
Авторський проєкт Наталії Половинки у музичній виставі об'єднає давні духовні напіви України та шедеври європейської музики
Артисти Полтавської філармонії взяли участь в урочистостях з нагоди Дня Конституції України
Авторське право для композиторів: як побудувати цивілізований ринок?
У Житомирській обласній філармонії завершили 87-й концертний сезон
Завершення 51 сезону: В Дніпровському театрі опери та балету відбудеться Гала-концерт
У Харкові покажуть оперу, яка змінила українське мистецтво
У Хмельницькій обласній філармонії проведуть концерт класичної музики
Яскраве подружжя з українським корінням: Олена Зеленська зустрілася з відомими гостями з Нью-Йорку
Благодійний органний концерт до Дня Конституції проведуть у дубенському костелі
У "Схід Опера" готують сучасну інтерпретацію "Енеїди" Лисенка: коли прем'єра
85 років музичної величі: у Тернополі урочисто відзначили ювілей обласної філармонії
Аншлагове завершення сезону хору "Гомін"
Юна харків’янка перемогла на конкурсі піаністів у Франції
«Зерно джазу». Закриття ХХХ сезону «Віртуозів Львова»
У Львівському органному залі відбудеться світова премʼєра Симфонії №2 для солістів, хору, органа та симфонічного оркестру Івана Остаповича!
      © 2008-2025 Music-review Ukraine