|
Концерти до ювілею піаністки, професора Марії Крушельницької
10 лютого 2015, вівторок
Поширити у Facebook
До ювілею піаністки, професора Марії Крушельницької у Львівській обласній філармонії 11 та 18 лютого відбудуться Фортепіанні речиталі.
У середу, 11 лютого, о 19:00 год. на концерті слухачі матимуть змогу насолодитись зразками фортепіанної музики Йозефа Гайдна, Моріса Равеля, Сергія Рахманінова, Богдани Фільц у виконанні лауреата численних Міжнародних конкурсів, неперевершеного віртуоза Василя Котиса.
Попри легкість до сприйняття слухачем, фортепіанна музика цих композиторів є вимогливою до піаніста, і якісне виконання цих творів вимагає високої майстерності та значної інтелектуальної роботи від виконавця.
Фортепіанна творчість віденського класика Йозефа Гайдна є досить вагомою.
Про значимість творів Гайдна свого часу писав не менш відомий композитор П. Чайковський: «Гайдн…удосконалив ту чудову, ідеально врівноважену форму сонати і симфонії, яку згодом Моцарт і Бетховен довели до останньої міри закінченості і краси».
Французький композитор Моріс Равель втілив глибокі й багатогранні почуття у фортепіанних творах. Часто композитор звертається до глибоких, яскравих і драматичних почуттів.
Богатирські, лірико-психологічні, героїчні образи, пейзажна лірика – ось коло тем, які у своїй творчості висвітлює маестро Сергій Рахманінов. Світла романтична лірика, широка, мрійлива за настроєм також характеризує стиль Рахманінова.
Самобутній стиль мисткині Богдани Фільц характеризується використанням народних мотивів, зокрема композиторка вміло передає колорит гуцульської та Лемківської музики.
У четвер, 18 лютого, о 19:00 год. знаний український піаніст Йожеф Ермінь в рамках святкової концертної програми виконає кілька різнопланових творів. Серед них - українська, німецька, французька та навіть аргентинська музика.
Розпочинатиметься концерт із циклу «Дванадцять поглядів на немовля Ісуса» Олів’є Мессіана. Цей французький композитор у сонові своїх стильових витоків називає григоріанський хорал, музику східної традиції (зокрема, Індії) спів, птахів. «Дванадцять поглядів на немовля Ісуса» - один з найвідоміших і найбільш виконуваних творів композитора, створений у Парижі, в 1944 році для піаністки Івонни Ларіо - учениці митця. Безтурботний спокій змінюється напруженістю, томління - суворістю,суворість, у свою чергу, посмішкою.
Левко Ревуцький, музика якого звучатиме на святковому концерті, збагатив українську музику індивідуальними стилістичними знахідками. Композиторський стиль митця формувався на основі всебічного пізнання національного народного мелосу. Його творам притаманна життєрадісна
Виконавці: Василь Котис
Концертна організація: Львівська обласна філармонія
Навчальний заклад: Львівська середня спеціальна музична школа-інтернат ім. С. Крушельницької
Джерело: Львівська філармонія
|