Найцікавіші події тижня в житті Музичної України ( 1 – 6 березня 2016 р.) | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Найцікавіші події тижня в житті Музичної України ( 1 – 6 березня 2016 р.)
Молодіжний симфонічний оркестр
Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України
Національний камерний ансамбль
Матюхін Валерій Олександрович
Польова Вікторія Валеріївна
Найцікавіші події тижня в житті Музичної України ( 1 – 6 березня 2016 р.)
29 лютого 2016, понеділок
Поширити у Facebook

Після активного мистецького відпочинку на вихідних, Україну очікує насичений музичними подіями тиждень. Ми не дамо вам забути про найяскравіше, а навіть із задоволенням нагадаємо це!

Цьогорічну весну ви маєте змогу зустріти із smart pleasure (розумним задоволенням). Отже, як завжди, подій дуже багато, а ми обираємо ключові, на наш погляд:

Вівторок, 1 березня, 19.00
Національна опера України
«Радісне свято весни»

1 березня у Національній опері загадковий та неповторний світ китайської культури стане трохи ближчим українському глядачеві. До України в рамках міжнародного гастрольного туру завітають артисти Чженчжоуського театру опери та балету, представники Шаолінської школи бойових мистецтв "Тагоу" з міста Денфен, а також блискучі виконавці на національних китайських інструментах Ерху та Чжен.

Чженчжоуский театр опери і балету – це естетика витонченої китайської класичної хореографії у властивому тільки Піднебесній екзотичному стилі. Колектив театру неодноразово був удостоєний танцювальної премії «Лотос».

Ще однією складовою програми стануть віртуозні інструментальні соло на старовинних китайських інструментах Ерху та Чжен, які гіпнотично занурять у колорит загадкового Китаю.

Шоу літаючих шаолінських монахів з міста Денфен провінції Хенань, на території якої і розташований знаменитий буддійський храм Шаолінь, стане окрасою всієї програми! Учні найвідомішої школи бойових мистецтв Шаолінь «Тагоу» (Shaolin Tagou) є переможцями міжнародних турнірів з кунг-фу. Вони були неодноразово запрошені для виступу на церемонії закриття Олімпійських ігор в Афінах, Їх виступ – це яскраве і вражаюче шоу, що демонструє граціозні прийоми знаменитого на весь світ китайського ушу.

Радісне свято весни


Вівторок, 1 березня, 19.30.
ДК КПІ
Опера «IYOV»

Нова опера «IYOV» створена за книгою Йова зі Старого Заповіту та з використанням латинських сакральних текстів. Її написано в синтетичному жанрі, що вперше в історії світової музики поєднав у собі оперу, реквієм та ораторію.

Книга Йова – не лише розповідь про життя біблійного героя. Це історія людського відчаю, жертовності та пошуку себе. Пронизлива історія про страждання, що перетворюється на оду життю. Безмежна віра Йова не лише дарує надію, а й повертає все втрачене під час випробувань.

«IYOV» – це містерія народження нового звуку всередині препарованого рояля, на межі можливостей людського голосу. Драматургію музичного перформансу засновано на контрастній компіляції речитативів та музичних номерів, написаних на тексти канонічної католицької меси. Музичним відкриттям твору стало використання препарованого рояля. Завдяки нетиповим прийомам гри та використанню ударних інструментів він перетворюється на справжній симфонічний оркестр, а часом – навіть на генератор електронних звуків.

Режисером цього містично-театрального дійства є Влад Троїцький. Музику писали двоє молодих українських композитори – Ілля Разумейко та Роман Григорів.

IYOV
Середа, 2 березня, 19.00.
Національна філармонія України
Концерт симфонічної музики

Цього дня на сцені Колонного залу філармонії відбудеться унікальний концерт. Добре відомим і одним з кращих оркестрів України (Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України) керуватиме американський дириґент Філіп Грінберґ, який має українські коріння. Маестро має дуже високий міжнародний статус: він є володарем гран-прі і спеціального призу оркестру Датського радіо на Міжнародному конкурсі дириґентів ім.М.Малько, він довгий час керував в Копенгагені Королівським музичним фестивалем, а останні 18 років очолює оркестр американського міста Саванна, а також регулярно гастролює з кращими симфонічними колективами світу.

В концерті також виступатиме прекрасний скрипаль із США Артур Кагановський.

Програма:
В.А.Моцарт – Увертюра до опери «Чарівна флейта»
Й.Брамс – Концерт для скрипки з оркестром ре мінор, тв. 77
А.Дворжак – Симфонія № 8 соль мажор, тв.88


Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України

Четвер, 3 березня, 19.00
Будинок актора
Концерт камерної музики

Що може краще прикрасити весняний вечір, ніж концерт музики епохи романтизму? У вас є чудова нагода насолодитися звуками двох інструментів, які ми наче добре знаємо. Скрипка і фортепіано – це водночас дуже класичний зразок камерного ансамблю і завжди свіжі відкриття нових можливостей звуку. Програма підібрана дуже вдало. Прозвучать твори Ф.Шопена, Й.Брамса, С.Франка, С.Рахманінова і «короля танго» А.П’яццолли у виконанні двох дуже перспективних виконавців, лауреатів міжнародних конкурсів – Олега Дудниченко (скрипка) та Катерини Павловської (фортепіано).

Концерт камерної музики

П’ятниця, 4 березня, 19.00
Львівська обласна філармонія
Маестро Йорґ Біерганце у Львові

Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії із всесвітньовідомим дириґентом Йорґом Біерганце приготували для вас надзвичайно яскраву програму.

Перша частина концерту розпочнеться з найпіднесенішої Симфонії № 35 Ре мажор «Haffner» Вольфганга Амедея Моцарта. Другий твір – Адажіо з Симфонії № 10 Густава Малера.

Друга частина концерту розпочнеться Увертюрою «Манфред» Роберта Шумана, після якої буде виконана прем’єра твору не дуже відомого композитора Егон Веллеса «Заклинання Просперо» та п'ять симфонічних творів за мотивами п’єси Шекспіра «Буря».

Всі виконувані твори є opus magnum (головними) для композиторів. Кожен твір розповідає нам про свій час: Моцарт відтворює дух віденської класики, показуючи наскільки вона є універсальною, Малер провіщає нам кінець старої Європи.

На «Манфреда» Шумана надихнула поезія Лорда Байрона. У цьому творі композитор відтворив дух чистого романтизму і поезії, що також стосується і Веллесового «Заклинання Просперо», на який його надихнув Шекспір.

За словами маестро Йорґа Біерганце всі ці чотири композиції безсмертні. «Я знаходжу себе у цих творах, і зараз маю нагоду надихнути ними своїх слухачів» – підсумовує Йорґ Біерганце.

Маестро Йорґ Біерганце

Субота, 5 березня, 17.00
Дім освіти та культури «Майстер Клас»
Фестиваль музики Вікторії Польової: Сад земних насолод

У цей весняний суботній день Дім освіти та культури «Майстер Клас» зустрічатиме гостей на Фестивалі музики Вікторії Польової. Витонченість музичної емоції, закладеної у музиці нашої сучасниці, тонке філософське сприйняття плину життя і його краси, спонукає на початку весни поринути в особливу музику.

Перший концерт Фестивалю має назву «Сад земних насолод» і стане першою концертною програмою із циклу «Сади», який звучатиме протягом весни у Домі МК.

У програмі «Саду земних насолод»:

«Злидні» (2012 -2016) - версія для вокального ансамблю і камерного оркестру
Прем'єра «Parhelia» («Чотири сонця») (2014-2016) - для сопрано й камерного оркестру на вірші Arnold Spescha
Прем'єра «Lulling the Earth» («Заколисання Землі») (2016) - камерна симфонія для вокального ансамблю, струнного оркестру й етнічних ударних на вірші Aztlanquill

У концерті беруть участь:
Національний ансамбль солістів «Київська Камерата» (диригент - Валерій Матюхін)
Вокальний ансамбль «Ніка» (диригент Оксана Нікітюк)
Сопрано - Олена Арбузова

Фестиваль музики Вікторії Польової: Сад земних насолод

Неділя, 6 березня, 19.00.
Національна філармонія України
Національний камерний ансамбль «Київські солісти»

Тиждень закінчується концертом прекрасної музики бароко і класицизму у стінах Національної філармонії. У вас є унікальна можливість почути Моцарта і Сальєрі на одній сцені. При представленні такої програми усі слова стають зайвими.

А. Вівальді - Із циклу концертів «Гармонійне натхнення», тв. 3:
Концерт № 11 ре мінор для двох скрипок, віолончелі і струнних
І. Мара - Концерт для альта і струнного оркестру
А. Сальєрі - Симфонія «Veneziana» ре мажор для камерного оркестру (1880)
В.А. Моцарт - Серенада № 6 ре мажор (Serenata notturna), К 239 (1776)
- Концерт № 27 для фортепіано з оркестром сі-бемоль мажор, К 595 (1791)
(аранжування для фортепіано і струнних Я. Ковалевські)

Виконавці:
Національний камерний ансамбль «Київські солісти» під керівництвом Олега Ясько.
Марія Пухлянко (фортепіано)
Ольга Шелешкова (скрипка)
Олександр Лагоша (альт)
Юрій Стьопін (скрипка)
Сергій Казаков (віолончель)

Київські солісти




Колективи: Молодіжний симфонічний оркестр "INSO-Львів", Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України, Національний камерний ансамбль "Київські солісти"
Диригенти: Валерій Матюхін
Композитори:Вікторія Польова
Концертна організація: Національна філармонія України, Львівська обласна філармонія





Інші:

Вокальний майстер-клас Зоряни Кушплер у Львові | 25–31 травня 2025
Львівська національна філармонія
Українські квінтети прозвучать в Івано-Франківську
Філармонійний квітень запрошує у музичну подорож країнами світу
Чим порадує шанувальників високого мистецтва Національна опера України у квітні?
На фронті загинув художник з освітлення Рівненської філармонії Всеволод Шабадах
Оголосили лауреатів премії імені Лисенка: кого нагородили та чому не вручать нагороду за композиторську діяльність
Квітень в Львівському органному залі
Про відзначення державними нагородами України з нагоди Міжнародного дня театру
9 театральних постанов, які можна відвідати в День театру 27 березня в Києві, Одесі, Чернігові, Дніпрі та Львові
"Виставка до 70-річчя Ігоря Білозіра: «Мистецьке коло» у Львівській філармонії"
Розмаїття Баха, усміхнений Моцарт та діалог української і французької музики
У Швеції відбувся унікальний концерт «Бароко в жовто-блакитних тонах – шведсько-українське музичне переплетення»
Квітневі події у Музеї Соломії Крушельницької та Станіслава Людкевича
Заявники, що пройшли технічний відбір Фестивалю-Премії «ГРА»-2025
Харківський університет мистецтв завдяки донатам придбав орган
Зустрічайте 4 переможниць конкурсу Повний Короткий!
На війні загинув колишній музикант симфонічного оркестру Запорізької обласної філармонії Богдан Немцов
Ювілей Івана Козловського
Згадуємо Анатолія Авдієвського
«Святкова Академія»
Одесити вирушають на гастролі до Нідерландів і Бельгії
«Пахіта» – нова версія у «Схід Опері»
«БАХ Маратон»
Фестиваль до 110-го ювілею Святослава Ріхтера
Гранд тур оркестру INSO-Lviv у Нідерландах
Три блискучі концерти березня у Львівському органному залі – обирайте свій або приходьте слухати всі
До Рівного завітає Віктор Плоскіна
“Колискова для солдата”
У Кременці проходить фестиваль органної музики
У Салоніках відбулась світова прем’єра фільму «Королеви радості».
Сьомий етап курсу навчання "Магія музики" стартував у Берегові
Поезія культових поетів, покладена на музику
Світові шедеври та сучасна українська музика в Львівській філармонії
«АЗОВСТАЛЬ. Полонені. Заручники війни»
Kyiv Modern Ballet покаже у Львові виставу «Вій»
У Черкасах Національний симфонічний оркестр зіграє "Оду стійкості" на підтримку ЗСУ
В Одеській філармонії прозвучать скарби української класики
"Молитва крізь століття" прозвучить на Khmelnytskyi Classic Fest
"Київська камерата" зіграє концерт "Відлуння часу" в Національній філармонії
      © 2008-2025 Music-review Ukraine