Театрали Дніпропетровщини засудили «сміттєві люстрації» | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Театрали Дніпропетровщини засудили «сміттєві люстрації»
Театрали Дніпропетровщини засудили «сміттєві люстрації»
25 січня 2015, неділя
Поширити у Facebook

Євген Гендін: «Ми виходили на Майдан за європейські цінності і людську гідність, тому принижувати людей нікому не дозволимо, хоч якими б ідеалами вони прикривалися»

Дніпропетровських «люстраторів» звинуватили в дискредитації Революції гідності і зраді ідеалів Майдану — так розцінили їхні дії на зборах місцевого відділення Національної спілки театральних діячів України, які було присвячено нападові на директора Дніпропетровського академічного театру опери та балету Олександра Шароварова.

Днями «люстратори» з’явилися до театру, витягнули директора зі службового кабінету і помістили його до сміттєвого баку, закидавши яйцями та обсипавши борошном. Вони заявили, що знайшли в кабінеті директора прапор РФ. Сам директор і працівники театру запевняють, що активісти принесли його з собою. Лідери «люстраторів» пояснюють, що причиною візиту стали листи із скаргами на поведінку директора театру і повідомлення, що в установі культури базується «гніздо сепаратистів», а в цехах театру начебто виготовляють символіку РФ, «ЛНР» та «ДНР», а української символіки немає ні в приміщенні, ні на будівлі. Саме тому вони вирішили, що О.Шароваров підлягає «люстрації».

Розправа над директором театру викликала гнів його колег. Режисери й художні керівники театральних гуртів Дніпропетровщини обурені дикою витівкою «люстраторів», які зазіхнули на людську гідність. Художній керівник Театру КВК ДДУ Григорій Гельфер назвав те, що сталося «цинічним хуліганством» і порівняв «люстраторів» з китайськими хунвейбінами. «Ми маємо виступити єдиним фронтом, сказав він. — Здійснено злочин, і ці люди мають бути покарані». Сцену з російським прапором, розіграну «люстраторами» в кабінеті О.Шароварова, промовці на зборах, оцінили, як «бездарну». Вони не виключають, що за активістами з Майдану стоять «лялькарі». Попри те, що не у всіх була однозначна думка про діяльність директора театру, майже всі театрали одноголосно висловилися про неприпустимість подібних дій щодо творчих людей, у тому числі під прикриттям політичних гасел.

Іншої думки був лише один присутній — учасник інциденту в оперному театрі і член СТД Іван Шулик, головний художник Дніпропетровського обласного молодіжного театру «Камерна сцена» та координатор Євромайдану в Дніпропетровську. Він був присутній у кабінеті разом із іншими активістами, які ввірвалися до Оперного театру. За його словами, «сміттєві люстрації почалися не просто так». Ще напровесні минулого року, пригадав він, біля театру збиралися мітинги прибічників «русского мира», де майоріли ворожі прапори». На директора театру керівникам Євромайдану начебто надходили «сигнали», з приводу яких вони зверталися до правоохоронних органів, але «молодь, яка хоче змін, випередила». Попри реакцію колег, І.Шулик не виключив, що «сміттєві люстрації» в Дніпропетровську триватимуть, оскільки «люди хочуть навести лад і боротися проти корупції».

Проте, присутній на зборах музичний керівник театру КВК ДДУ Євген Гендін, який є активним учасником дніпропетровського Майдану, заявив: «Ми виходили на Майдан за європейські цінності і людську гідність, тому принижувати людей нікому не дозволимо, якими б ідеалами вони не прикривалися». Аналогічної думки дотримується і директор Дніпропетровського міського театру ляльок Валентин Фетисов. Він назвав те, що сталося «моральною катастрофою» і передав думку своїх друзів, що воюють у зоні АТО, які вважають, що, так звані, «люстратори» зрадили пам’ять воїнів загиблих у зоні АТО.

Театрали говорили також про те, що «люстратори» зганьбили Дніпропетровськ далеко за його межами і велике число людей зі всього світу обурено нападом на Олександра Шароварова, про що пишуть у соціальних мережах. На підтримку театралів висловилися й представники ряду громадських організацій, які брали участь у Революції гідності. «Сталася дискредитація Майдану!», — визнав лідер ГО «Земля і Воля» Костянтин Писаревський.

У результаті на зборах було прийнято проект відкритого листа, який буде надіслано до правоохоронних органів, до влади міста та області, а також — до керівництва України. У нім буде детально описано злочинні дії хуліганів і активістів у театрі, а також вимоги про охорону та захист творчих людей від подібних дій «люстраторів».

Реакція представників обласної влади вже відома. «Я гадаю, що остання сміттєва люстрація в Дніпропетровському оперному театрі, як би там не було, насправді, призвела до закінчення люстраційного процесу. Суспільство це не підтримало. Це є очевидним!», — написав на своїй сторінці в мережі «Фейсбук» заступник глави Дніпропетровської облдержадміністрації Святослав Олійник.


Автор: Вадим Рижков
Концертна організація: Дніпропетровський академічний театр опери та балету
Джерело: Газета "День"



Інші:

Філармонійний квітень запрошує у музичну подорож країнами світу
Чим порадує шанувальників високого мистецтва Національна опера України у квітні?
На фронті загинув художник з освітлення Рівненської філармонії Всеволод Шабадах
Оголосили лауреатів премії імені Лисенка: кого нагородили та чому не вручать нагороду за композиторську діяльність
Квітень в Львівському органному залі
Про відзначення державними нагородами України з нагоди Міжнародного дня театру
9 театральних постанов, які можна відвідати в День театру 27 березня в Києві, Одесі, Чернігові, Дніпрі та Львові
"Виставка до 70-річчя Ігоря Білозіра: «Мистецьке коло» у Львівській філармонії"
Розмаїття Баха, усміхнений Моцарт та діалог української і французької музики
У Швеції відбувся унікальний концерт «Бароко в жовто-блакитних тонах – шведсько-українське музичне переплетення»
Квітневі події у Музеї Соломії Крушельницької та Станіслава Людкевича
Заявники, що пройшли технічний відбір Фестивалю-Премії «ГРА»-2025
Харківський університет мистецтв завдяки донатам придбав орган
Зустрічайте 4 переможниць конкурсу Повний Короткий!
На війні загинув колишній музикант симфонічного оркестру Запорізької обласної філармонії Богдан Немцов
Ювілей Івана Козловського
Згадуємо Анатолія Авдієвського
«Святкова Академія»
Одесити вирушають на гастролі до Нідерландів і Бельгії
«Пахіта» – нова версія у «Схід Опері»
«БАХ Маратон»
Фестиваль до 110-го ювілею Святослава Ріхтера
Гранд тур оркестру INSO-Lviv у Нідерландах
Три блискучі концерти березня у Львівському органному залі – обирайте свій або приходьте слухати всі
До Рівного завітає Віктор Плоскіна
“Колискова для солдата”
У Кременці проходить фестиваль органної музики
У Салоніках відбулась світова прем’єра фільму «Королеви радості».
Сьомий етап курсу навчання "Магія музики" стартував у Берегові
Поезія культових поетів, покладена на музику
Світові шедеври та сучасна українська музика в Львівській філармонії
«АЗОВСТАЛЬ. Полонені. Заручники війни»
Kyiv Modern Ballet покаже у Львові виставу «Вій»
У Черкасах Національний симфонічний оркестр зіграє "Оду стійкості" на підтримку ЗСУ
В Одеській філармонії прозвучать скарби української класики
"Молитва крізь століття" прозвучить на Khmelnytskyi Classic Fest
"Київська камерата" зіграє концерт "Відлуння часу" в Національній філармонії
"Прикарпатська весна 2025": в Івано-Франківську проведуть традиційний фестиваль
У Житомирській обласній філармонії відбудеться Міжнародний фестиваль майстрів мистецтв ім. Святослава Ріхтера
Мистецький проєкт «Березовський – Рачинський»
      © 2008-2025 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
110125_042.JPG