Театрали Дніпропетровщини засудили «сміттєві люстрації» | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Театрали Дніпропетровщини засудили «сміттєві люстрації»
Театрали Дніпропетровщини засудили «сміттєві люстрації»
25 січня 2015, неділя
Поширити у Facebook

Євген Гендін: «Ми виходили на Майдан за європейські цінності і людську гідність, тому принижувати людей нікому не дозволимо, хоч якими б ідеалами вони прикривалися»

Дніпропетровських «люстраторів» звинуватили в дискредитації Революції гідності і зраді ідеалів Майдану — так розцінили їхні дії на зборах місцевого відділення Національної спілки театральних діячів України, які було присвячено нападові на директора Дніпропетровського академічного театру опери та балету Олександра Шароварова.

Днями «люстратори» з’явилися до театру, витягнули директора зі службового кабінету і помістили його до сміттєвого баку, закидавши яйцями та обсипавши борошном. Вони заявили, що знайшли в кабінеті директора прапор РФ. Сам директор і працівники театру запевняють, що активісти принесли його з собою. Лідери «люстраторів» пояснюють, що причиною візиту стали листи із скаргами на поведінку директора театру і повідомлення, що в установі культури базується «гніздо сепаратистів», а в цехах театру начебто виготовляють символіку РФ, «ЛНР» та «ДНР», а української символіки немає ні в приміщенні, ні на будівлі. Саме тому вони вирішили, що О.Шароваров підлягає «люстрації».

Розправа над директором театру викликала гнів його колег. Режисери й художні керівники театральних гуртів Дніпропетровщини обурені дикою витівкою «люстраторів», які зазіхнули на людську гідність. Художній керівник Театру КВК ДДУ Григорій Гельфер назвав те, що сталося «цинічним хуліганством» і порівняв «люстраторів» з китайськими хунвейбінами. «Ми маємо виступити єдиним фронтом, сказав він. — Здійснено злочин, і ці люди мають бути покарані». Сцену з російським прапором, розіграну «люстраторами» в кабінеті О.Шароварова, промовці на зборах, оцінили, як «бездарну». Вони не виключають, що за активістами з Майдану стоять «лялькарі». Попри те, що не у всіх була однозначна думка про діяльність директора театру, майже всі театрали одноголосно висловилися про неприпустимість подібних дій щодо творчих людей, у тому числі під прикриттям політичних гасел.

Іншої думки був лише один присутній — учасник інциденту в оперному театрі і член СТД Іван Шулик, головний художник Дніпропетровського обласного молодіжного театру «Камерна сцена» та координатор Євромайдану в Дніпропетровську. Він був присутній у кабінеті разом із іншими активістами, які ввірвалися до Оперного театру. За його словами, «сміттєві люстрації почалися не просто так». Ще напровесні минулого року, пригадав він, біля театру збиралися мітинги прибічників «русского мира», де майоріли ворожі прапори». На директора театру керівникам Євромайдану начебто надходили «сигнали», з приводу яких вони зверталися до правоохоронних органів, але «молодь, яка хоче змін, випередила». Попри реакцію колег, І.Шулик не виключив, що «сміттєві люстрації» в Дніпропетровську триватимуть, оскільки «люди хочуть навести лад і боротися проти корупції».

Проте, присутній на зборах музичний керівник театру КВК ДДУ Євген Гендін, який є активним учасником дніпропетровського Майдану, заявив: «Ми виходили на Майдан за європейські цінності і людську гідність, тому принижувати людей нікому не дозволимо, якими б ідеалами вони не прикривалися». Аналогічної думки дотримується і директор Дніпропетровського міського театру ляльок Валентин Фетисов. Він назвав те, що сталося «моральною катастрофою» і передав думку своїх друзів, що воюють у зоні АТО, які вважають, що, так звані, «люстратори» зрадили пам’ять воїнів загиблих у зоні АТО.

Театрали говорили також про те, що «люстратори» зганьбили Дніпропетровськ далеко за його межами і велике число людей зі всього світу обурено нападом на Олександра Шароварова, про що пишуть у соціальних мережах. На підтримку театралів висловилися й представники ряду громадських організацій, які брали участь у Революції гідності. «Сталася дискредитація Майдану!», — визнав лідер ГО «Земля і Воля» Костянтин Писаревський.

У результаті на зборах було прийнято проект відкритого листа, який буде надіслано до правоохоронних органів, до влади міста та області, а також — до керівництва України. У нім буде детально описано злочинні дії хуліганів і активістів у театрі, а також вимоги про охорону та захист творчих людей від подібних дій «люстраторів».

Реакція представників обласної влади вже відома. «Я гадаю, що остання сміттєва люстрація в Дніпропетровському оперному театрі, як би там не було, насправді, призвела до закінчення люстраційного процесу. Суспільство це не підтримало. Це є очевидним!», — написав на своїй сторінці в мережі «Фейсбук» заступник глави Дніпропетровської облдержадміністрації Святослав Олійник.


Автор: Вадим Рижков
Концертна організація: Дніпропетровський академічний театр опери та балету
Джерело: Газета "День"



Інші:

Всеукраїнський фестиваль камерної музики «Pro│PHIL-music» запрошує меломанів
За лаштунками майбутньої премʼєри «Київ Модерн-балету»
У Харкові до Дня Європи в метро грав симфонічний оркестр
У Сумській філармонії - концерт пам'яті Олени Когут, яка загинула на Вербну неділю
Від початку повномасштабного вторгнення близько 20 виконаців Нацфілармонії виїхали за кордон
Поклін Матері
Камерата, концерт Ігоря Шамо (до 100-річчя від дня народження)
У Харкові покажуть оперу «Енеїда» Миколи Лисенка, яку не ставили в Україні понад 50 років
У Києві відбудеться ХХ Конкурс молодих акторів імені Івана Франка
В оперному театрі Дніпра з величезним успіхом відбулася прем'єра мюзиклу
Самбірська дитяча музична школа відзначила 70-річний ювілей
Музика для благодійної мети: концерт INSO-Lviv зібрав кошти на підтримку військовослужбовців
У Тернополі з'явився найбільший у світі фотопортрет Соломії Крушельницької
Травень у Музеях Соломії Крушельницької та Станіслава Людкевича: музика, пам’ять, натхнення
Львівський органний зал дарує квитки піаністам
Кантата-симфонія «Кавказ»
Музика, що об’єднує континенти: у Чернівцях відбувся міжнародний благодійний концерт класичної гітари
На війні загинув балетмейстер і хореограф Віктор Войников
5 травня день народження Богдани Фроляк
Максим Ковтун - актор театру загинув на фронті
Вперше у Чернівцях – «RIZOL QUARTET»!
Події травня від Національного будинку музики
Свято зірок Одеської опери в Запоріжжі
KharkivMusicFest-2025: Мистецтво, що відлунює в серці війни
Симфонічний оркестр львівської філармонії виступить на фестивалі "Українська весна" у Стокгольмі
Прем’єра в Україні: «Листи до друзів» Гії Канчелі
5-7 травня в Національній музичній академії України імені П. І. Чайковського відбудеться третій Skoryk FEST
У Київській опері покажуть унікальний балет, де танець створює музику
Оголошено імена переможців конкурсу “Стежками Каменяра”
Львівська національна опера презентує нову виставу-трейлер для сімейного перегляду — «Гра в оперу»
Травень емоцій у Львівському органному залі
Травнева афіша Національної опери України
Травень у Національній філармонії
Танго у Львівській філармонії: музика кохання й національної пам’яті
29 квітня у світі відзначається Міжнародний день танцю
Музика, яка надихає. Звук, що дихає життям
44-й фестиваль "Віртуози": класика, прем’єри та магія живого виконання
Вокальний травень у Львівському органному залі та Музею Соломії Крушельницької
Зіркові прем'єри та зіркові колаборації «Київської камерати» у травні
План-календар фестивалю "Київські музичні прем’єри-2025"
      © 2008-2025 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
110125_042.JPG