Конкурс. Фестиваль |
|
|
Афіша
Фото
Галерея
Відео
Аудіо
Контакти
|
Міжнародний конкурс молодих піаністів пам'яті Володимира Горовиця
м. Київ, конкурс
10/11/2020-10/21/2020
Загальні відомості
Умови участі
Спонсори та партнери
Програма
Історія
Публікації
Серед культурно-мистецьких акцій, що сприяють інтеграції України у світовий простір, чільне місце займає Міжнародний конкурс молодих піаністів пам`яті Володимира Горовиця.
Конкурс започаткований у 1995 році, вшановує пам`ять нашого славетного співвітчизника, легендарного піаніста Володимира Горовиця.
За роки існування в конкурсних змаганнях взяли участь понад 1000 молодих музикантів із 32 країн світу («Горовиць-Дебют», Молодша, Середня та Старша групи). Перемога в конкурсі – це почесна й висока рекомендація для виконавця і це підтверджують подальші успіхи лауреатів Конкурсу, які стали переможцями визнаних у світі міжнародних музичних змагань, таких як Міжнародний конкурс у м. Хамаматцу (Японія) – Олексій Горлач; Міжнародний конкурс у м. Хамаматцу (Японія) і конкурс Артура Рубінштейна (Ізраїль) – Олександр Гаврилюк; конкурс Вена Клайберна (США) – Олексій Колтаков; конкурс піаністів ARD (Німеччина) – Денис Прощаєв; конкурс Марії Каллас (Греція) – Вадим Холоденко, Марія Кім; конкурс піаністів у м. Сіднеї (Австралія) – Євген Уханов; конкурс у м. Еттлінген (Німеччина) – Костянтин Товстуха; конкурс ім. П.І.Чайковського (Російська Федерація) – Дмитро Онищенко, конкурс Джини Бахауер (США) – Чун Вай Чін Речел; Міжнародний конкурс піаністів Еторе Поццолі (Італія) – Олександр Піроженко; Конкурс у Шанхаї (Китай) – Олексій Гринюк; Міжнародний фестиваль і конкурс Джорджа Енеску (Румунія) - Едуард Кунц.
Конкурс став центром музичного й культурно-просвітницького життя України.
Це єдиний в Україні конкурс, при якому з 1998 року існує "Школа виконавської майстерності" (з 2000 року – Міжнародна "Літня музична академія"). За ці роки 600 молодих музикантів з 15 країн світу отримали майстер-класи відомих музикантів-педагогів з України, Російської Федерації, Білорусі, США, Німеччини, Польщі, Франції, Великої Британії, Австралії, Нідерландів.
У 1998 році Конкурс ініціював відродження традиції проведення просвітницьких концертів для найширших верств населення на відкритій естраді Центрального парку культури і відпочинку. За час проведення тринадцятьох Міжнародних фестивалів "Київські літні музичні вечори" відбулося 349 концертів, в яких брали участь 786 солістів та 166 колективів з 29 країн світу: Австрії, Білорусі, Вірменії, Великої Британії, Греції, Естонії, Ізраїлю, Іспанії, Італії, Казахстану, Китаю, Кореї, Латвії, Литви, Македонії, Мексики, Нідерландів, Нової Зеландії, Норвегії, Польщі, Російської Федерації, Сербії, США, Туреччини, України, Франції, Хорватії, Югославії, Японії.
Для подальшого творчого росту молодих лауреатів конкурс В.Горовиця заснував перший в світі музичний фестиваль «Віртуози планети», в якому грають виключно лауреати перших премій і Гран-прі найвідоміших конкурсів – членів Всесвітньої федерації музичних конкурсів.
З нагоди першого Фестивалю президент Всесвітньої федерації міжнародних музичних конкурсів Маріанна Гренвіг сказала: «Коли у 2004 році Всесвітня федерація міжнародних музичних конкурсів (WFIMC) прийняла Міжнародний конкурс молодих піаністів пам`яті Володимира Горовиця до своїх лав, ми усвідомлювали, що Конкурс має потужний потенціал для втілення ідей і цілей Всесвітньої федерації – адже Конкурс вже реалізував чисельні цікаві проекти по підтримці молодих талановитих музикантів в Україні і за кордоном.
У 2006 році Конкурс виступив з ініціативою проведення фестивалю "Віртуози планети", учасники якого – переможці міжнародних конкурсів – членів WFIMC. Одне з найголовніших завдань конкурсів федерації – сприяння кар'єрі переможців. Тому хочу підкреслити важливість нової ініціативи, що не тільки надзвичайно важлива для молодих артистів, але, в той же час, стане візитною карткою для Міжнародного конкурсу молодих піаністів пам`яті Володимира Горовиця, для Києва, як культурного центру, а також для WFIMC».
Таким чином, як частина активної співпраці між світовими конкурсами здійснюються обміни лауреатами. Лауреати конкурсу Горовиця мають можливість виступати з концертами в різних країнах світу.
Обмін концертами лауреатів відбувається між Міжнародним конкурсом молодих піаністів пам`яті Володимира Горовиця і світовими конкурсами (Міжнародний музичний конкурс ім. Карла Нільсена (Данія), Міжнародний конкурс піаністів у Тбілісі (Грузія), Міжнародний конкурс піаністів ім. Ференца Ліста (Нідерланди) та EMCY (Європейською спілкою молодіжних музичних конкурсів) і відділеннями Jeunesses Musicales International у таких країнах, як Норвегія, Іспанія, Естонія, Італія.
Випущено сім компакт-дисків з записами виступів лауреатів, а також 2 диски мультимедійної енциклопедії конкурсу, до яких увійшли унікальні документи з історії життя Володимира Горовиця в Києві, історії створення конкурсу його пам'яті, інформація про лауреатів і дипломантів конкурсів, членів журі, записи виступів самого Горовиця і лауреатів конкурсу.
У 2000 році Конкурс став одним із засновників Асоціації академічних музичних конкурсів (Україна), до складу якої увійшли найбільш визнані конкурси нашої держави.
У 2002 році Конкурс став членом Європейської спілки молодіжних музичних конкурсів (EMCY) і в 2004 р. – був прийнятий до Всесвітньої федерації міжнародних музичних конкурсів (WFIMC).
У серпні 2005 р. Генеральна асамблея Jeunesses Musicales International (JMI) прийняла Міжнародний благодійний фонд конкурсу Володимира Горовиця до JMI.
У жовтні - листопаді 2008 р. на базі VIII Міжнародного конкурсу молодих піаністів пам’яті Володимира Горовиця було проведено Генеральну асамблею EMCY.
Адреса дирекції конкурсу: | | вул. Толстого, 31, 01032, м.Київ, КДВМУ ім.Р.М.Глієра |
Тел.: | | +38 (044) 244-32-38 |
Факс: | | +38 (044) 244-32-68 |
Ел. пошта: | | horowіtz@horowitzv.org |
Веб-сайт: | | www.horowitzv.org |
VIII-ий Міжнародний конкурс молодих піаністів пам`ті В. Горовиця. Фото: Сергій Пірієв (квітень, 2010)
ІХ-ий Міжнародний конкурс молодих піаністів пам’яті В. Горовиця. Фото: Сергій Пірієв (травень, 2011)
|