Відкритий конкурс камерної музики імені Віктора Косенка серед здобувачів мистецької освіти | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Відкритий конкурс камерної музики імені Віктора Косенка серед здобувачів мистецької освіти
Відкритий конкурс камерної музики імені Віктора Косенка серед здобувачів мистецької освіти
13 листопада 2023, понеділок
Поширити у Facebook
Засновник конкурсу - Житомирський музичний фаховий коледж ім. В. С. Косенка Житомирської обласної ради.

Організатори конкурсу:
- Управління культури та туризму Житомирської обласної військової адміністрації;;
- Житомирський музичний фаховий коледж ім. В. С. Косенка Житомирської обласної ради.

Партнер конкурсу - Меморіальний музей-квартира В.С. Косенка Музею театрального, музичного та кіномистецтва України.

Метою конкурсу є вшанування пам'яті видатного українського композитора, піаніста, концертмейстера, педагога Віктора Косенка, який у період з 1918 по 1928 роки жив і творив у Житомирі.

Оргкомітет конкурсу:
голова - Ганна Бродська, директор Житомирського музичного фахового коледжу ім. В. С. Косенка Житомирської обласної ради;
заступник голови - Володимир Мудрик, завідувач Меморіального музею-квартири В.С. Косенка Музею театрального, музичного та кіномистецтва України.

Члени Оргкомітету:
Алла Вишина, практичний психолог, викладач Житомирського музичного фахового коледжу ім. В. С. Косенка Житомирської обласної ради;
Наталія Журбей, начальник відділу культурно-мистецьких установ та у справах релігій, національностей Управління культури та туризму Житомирської обласної військової адміністрації;
Анна Христич, завідувач методичного кабінету Житомирського музичного фахового коледжу ім. В. С. Косенка Житомирської обласної ради.

Контактна інформація:
- електронна пошта Оргкомітету конкурсу: zmfk.kosenko@gmail.com;
- контактні особи:
1. З питань формування конкурсної програми - Олена Станіславівна Ткачук +380973612865 (Viber);
2. З питань подачі та перевірки електронної заявки - 
Анна Валеріївна Христич +380963647252 (Viber).

ПОЛОЖЕННЯ ПРО КОНКУРС
Затверджене наказом директора Житомирського музичного фахового коледжу ім. В. С. Косенка Житомирської обласної ради від 21.09.2023 року №92.
Погоджене начальником Управління культури та туризму Житомирської обласної військової адміністрації від 29.09.2023 року.
Текст Положення про конкурс: 
перейти та завантажити.

ФОРМА ПРОВЕДЕННЯ КОНКУРСУ

Конкурс проводиться дистанційно в мережі Інтернет на офіційному вебсайті організатора конкурсу та його сторінках у соціальних мережах FacebookYouTube, а також очно у приміщенні Житомирського музичного фахового коледжу ім. В. С. Косенка Житомирської обласної ради за адресою: м. Житомир, вул. Пушкінська, 28.

КОНКУРСНІ НОМІНАЦІЇ
Конкурс проходить у 2 (двох) номінаціях:
- "Концертмейстерська майстерність";
- "Соліст камерного ансамблю".

КІЛЬКІСТЬ ТУРІВ
Конкурс проводиться у 2 (два) тури:
- Перший тур - відбірковий (на базі закладу мистецької освіти);
- Другий тур - фінальний (на базі Житомирського музичного фахового коледжу ім. В. С. Косенка Житомирської обласної ради).

УЧАСНИКИ КОНКУРСУ

Фізичні особи, громадяни України, - здобувачі освіти закладів початкової, профільної, фахової передвищої та вищої мистецької освіти віком від 14 років до 21 року включно.
Вікові категорії учасників конкурсу:
- 1 категорія – молодша вікова група: 14-16 років;
- 2 категорія – середня вікова група: 17-19 років;
- 3 категорія – старша вікова група: 20-21 рік.

КОНКУРСНА ПРОГРАМА

Конкурсна програма учасника другого (фінального) туру конкурсу у номінації "Концертмейстерська майстерність" має складатися з 2 (двох) творів, де першим є твір українського композитора, другим є твір великої форми або розгорнута п’єса (за вибором учасника конкурсу).

Конкурсна програма учасника другого (фінального) туру конкурсу у номінації "Соліст камерного ансамблю" має складатися з 1 (одного) розгорнутого циклічного твору, хронометраж виконання якого становить від 5 хв до 10 хв, або 2 (двох) творів, де першим є твір українського композитора, другим є твір великої форми або розгорнута п’єса (за вибором учасника конкурсу).
Включення до конкурсної програми творів російських композиторів не рекомендується.

РЕКОМЕНДОВАНА ТРИВАЛІСТЬ КОНКУРСНОЇ ПРОГРАМИ

Рекомендована тривалість конкурсної програми для учасників другого (фінального) туру конкурсу різних вікових категорій:
- 1 категорія – молодша вікова група: 14-16 років – від 3 хв до 10 хв;
- 2 категорія – середня вікова група: 17-19 років – від 5 хв до 15 хв;
- 3 категорія – старша вікова група: 20-21 рік – від 7 хв до 20 хв.

ФІНАНСОВІ УМОВИ УЧАСТІ У КОНКУРСІ

Конкурс не є комерційним заходом і не передбачає вступних внесків.
Витрати, пов’язані з проїздом і перебуванням у м. Житомирі учасників конкурсу та осіб, які їх супроводжують, відшкодовуються стороною, що відряджає, та/або власним коштом учасників конкурсу.

НАГОРОДЖЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ КОНКУРСУ

За результатами конкурсу його учасники нагороджуються дипломами:
"Володар Гран-прі";
"Лауреат I ступеня";
"Лауреат II ступеня";
"Лауреат III ступеня";
"Дипломант конкурсу";
"Учасник конкурсу".

Викладачі, які підготували переможців конкурсу (“Володар Гран-прі”, “Лауреат I ступеня”, “Лауреат II ступеня”, “Лауреат III ступеня”), нагороджуються подяками.

ГРАФІК ПРОВЕДЕННЯ КОНКУРСУ

До 16 жовтня включно - проведення першого (відбіркового) туру на базі закладів мистецької освіти (форма проведення - очна та/або дистанційна).
З 17 жовтня до 17 листопада включно - подача електронних заявок на участь у другому (фінальному) турі конкурсу від переможців першого (відбіркового) туру конкурсу.
18-19 листопада включно - формування та оприлюднення Оргкомітетом конкурсу складу учасників другого (фінального) туру конкурсу.
20-22 листопада включно - визначення членами Журі переможців конкурсу (дистанційно за попередньо надісланими учасниками відеозаписами конкурсної програми).
23 листопада - оприлюднення переможців конкурсу на сайті організатора конкурсу та його Facebook-сторінці.
23-24 листопада включно - репетиції виступу на гала-концерті переможців конкурсу у приміщенні Житомирського музичного фахового коледжу ім. В. С. Косенка Житомирської обласної ради (адреса закладу: м. Житомир, вул. Пушкінська, 28) та Житомирської обласної філармонії імені Святослава Ріхтера (адреса закладу: м. Житомир, вул. Пушкінська, 26).
24 листопада, у день народження Віктора Косенка, о 18:30, - гала-концерт і урочиста церемонія нагородження переможців конкурсу (форма проведення - офлайн, у приміщенні Житомирської обласної філармонії імені Святослава Ріхтера за адресою: м. Житомир, вул. Пушкінська, 26).

Про точний час проведення усіх заходів програми конкурсу учасники будуть проінформовані додатково.

ПОДАННЯ ЗАЯВКИ УЧАСНИКА КОНКУРСУ

Заявка на участь у другому (фінальному) етапі конкурсу подається в електронній формі: подати заявку.

До електронної заявки на участь у другому (фінальному) етапі конкурсу учасник додає такі документи та копії документів в електронному вигляді:
- свій портрет в анфас;
- копію свого свідоцтва про народження або ID-картки;
- копію своєї згоди на участь у конкурсі та здійснення обробки Оргкомітетом Конкурсу персональних даних (надається повнолітніми учасниками конкурсу, вік яких на момент подачі електронної заявки становить 18 років і старше) (далі - Згода Учасника);
- копію згоди батьків на участь їхньої дитини у конкурсі та здійснення обробки Оргкомітетом конкурсу її персональних даних (надається уповноваженими дієздатними представниками, батьками, усиновлювачами чи піклувальниками неповнолітніх учасників конкурсу, яким на момент подачі електронної заявки не виповнилось 18 років) (далі - Згода Батьків).
Вимоги до портрета учасника конкурсу: ознайомитись.
Вимоги до копії свідоцтва про народження або ID-картки учасника конкурсу: ознайомитись.
Вимоги до Згоди Учасника конкурсу та її електронної копії: ознайомитись.
Шаблон Згоди Учасника конкурсу: завантажити.
Вимоги до Згоди Батьків учасника конкурсу та її електронної копії: ознайомитись.
Шаблон Згоди Батьків: завантажити.

Електронні заявки на участь у другому (фінальному) етапі Конкурсу з незаповненою або частково заповненою Згодою Учасника або Згодою

Оргкомітетом конкурсу не приймаються та до участі у конкурсі не допускаються.

ВИМОГИ ДО ВІДЕОЗАПИСУ КОНКУРСНОЇ ПРОГРАМИ
Вимоги до відеозапису конкурсної програми:
- Конкурсна програма подається у вигляді єдиного файлу відеозапису, який не повинен містити елементи монтажу, обробки звуку тощо;
- Відеозапис повинен бути зроблений у 2023 році виключно для участі у цьому Конкурсі;
- На початку відеозапису учасник називає своє прізвище та ім’я, конкурсну номінацію, вікову категорію та зазначає: “Це відео спеціально зроблено для участі у Відкритому конкурсі камерної музики імені Віктора Косенка серед здобувачів мистецької освіти”;
- Конкурсна програма може бути відзнята будь-яким доступним для учасника технічним засобом (за допомогою професійної чи непрофесійної відеокамери, фотоапарату, смартфону) в режимі Full HD video 1920х1080 з частотою 25 або 50 кадрів/сек;
- Відео записується із використанням однієї нерухомої, горизонтально зафіксованої відеокамери у форматі МР4 у природній акустиці приміщення;
- На відеозаписі руки та обличчя учасника Конкурсу під час виконання конкурсної програми повинні бути показані одним планом;
- Від початку і до кінця виконання конкурсної програми заборонено зупиняти відеозапис та вимикати відеокамеру;
- Файл із відео підписується кирилицею за таким зразком: Прізвище та ім’я учасника. Конкурсна номінація (скорочено). Вікова категорія (скорочено). Наприклад: Корнієнко Тетяна. СКА. 2 ВК;
- Відеозапис конкурсного виступу учасник розміщує на платформі YouTube;
- У налаштуваннях відеозапису конкурсної програми на платформі YouTube у розділі “Аудиторія” учасник обирає “НІ, ЦЕ ВІДЕО НЕ ДЛЯ ДІТЕЙ”; у розділі “Обмеження за віком (додаткові налаштування)” обирає “НІ, ПОКАЗУВАТИ МОЄ ВІДЕО НЕ ЛИШЕ ГЛЯДАЧАМ ВІКОМ ВІД 18 РОКІВ”; у розділі "Видимість" встановлює “ДЛЯ ВСІХ”.
Відеозаписи конкурсних програм, оформлені з порушенням цих вимог, до участі у Конкурсі не допускаються.

УМОВИ КОНКУРСУ 2023 РОКУ
Затверджені головою Оргкомітету конкурсу, директором Житомирського музичного фахового коледжу ім. В. С. Косенка Житомирської обласної ради від 21.09.2023 року: перейти та завантажити.
Витяг з протоколу №2 засідання Оргкомітету конкурсу від 05.10.2023 року "Про внесення змін і доповнень до пункту 1.7. розділу І "Загальні положення" Умов Відкритого конкурсу камерної музики імені Віктора Косенка серед здобувачів мистецької освіти 2023 року": перейти та завантажити.

ІСТОРІЯ КОНКУРСУ
Історія проекту розпочинається восени 2021 року, коли за ініціативи голови ПК "Концертмейстерський клас та камерний ансамбль" Олени Ткачук був проведений Перший відкритий конкурс камерної музики до 125-річчя Віктора Косенка.
Захід був тепло прийнятий професійною спільнотою України та зарубіжжя. Участь у ньому взяли близько 20 конкурсантів із провідних вітчизняних закладів мистецької освіти, серед яких:
- Київський державний музичний ліцей імені М. В. Лисенка;
- Київська муніципальна академія музики ім. Р. М. Глієра;
- Львівська національна музична академія імені М. В. Лисенка;
- Відокремлений структурний підрозділ "Рівненський музичний фаховий коледж Рівненського державного гуманітарного університету".
Гала-концерт і нагородження переможців цього конкурсу увійшли до програми офіційних урочистостей "Косенківський тиждень" з нагоди святкування ювілею з дня народження Віктора Косенка, що пройшли у Житомирі за участю керівництва області.ПОЛОЖЕННЯ ПРО ЖУРІ КОНКУРСУ
Затверджене головою Оргкомітету конкурсу, директором Житомирського музичного фахового коледжу ім. В. С. Косенка Житомирської обласної ради від 21.09.2023 року: перейти та завантажити.
Навчальний заклад: Житомирське музичне училище ім. В. С. КосенкаІнші:

Заходи з ушанування пам’яті Мирослава Скорика у Львівській філармонії
Українська піаністка отримала золоту медаль Global Music Awards
«Танець у зоні війни?» - мультимедійний проєкт
Колективи Черкаської філармонії на благодійних концертах у Польщі збирають кошти для ЗСУ
Триб’ют Мирославу Скорику на завершення філармонійного сезону
Камерне міжсезоння у Національній філармонії
Голландія-Україна: концерт-діалог у музеї
ВІТАЛІЙ СКАКУН ЙДЕ З ПОСАДИ ПІСЛЯ 24 РОКІВ НА ЧОЛІ ПОЛТАВСЬКОГО СИМФОНІЧНОГО ОРКЕСТРУ
Сорок три миттєвості липня в Органному залі Львова
ЧеФест у Франківську відкрили композицією пам'яті полеглих воїнів на саксофоні Андрія Чепіля
Національна опера України завершує 156 сезон: що подивитися
"Мистецька ФОРТЕЦЯ": у Харкові відбувся концерт для жителів області, які покинули свої домівки через російську агресію
Митці з Полтавщини взяли участь у Мандрівному фестивалі української культури в Польщі
Аншлаги Академічного оркестру Львівської філармонії в Щецині та Катовіце
Ukrainian Freedom Orchestra у липні вирушить у третій міжнародний тур
Маестро Микола Дядюра нагороджений Орденом «Зірка Італії»
Величезні портрети українських композиторів експонують у Львівському органному залі
Відомий український режисер поставив єдину оперу Бетховена в Нідерландах
Закриття 160-го концертного сезону у Національній філармонії
“Файний Франко Ф’южн”
У Житомирській обласній філармонії відбулося закриття концертного сезону
Понад 300 мистецьких подій - таким був 85-й сезон Рівненської обласної філармонії
У Хмельницькому музичному коледжі відбувся випуск бакалаврів
«Перевізник»
МКІП не раз пропонувало київській консерваторії прибрати з назви ім’я Чайковського
У Львівській філармонії стартує Восьмий міжнародний маратон пам’яті співака й воїна Василя Сліпака
У Львові пройде Jazz Weekend за участі Ніно Катамадзе та Олексія Когана
Історія про війну без романтики та пафосу
14 червня у філармонії засяє Сузір'я Євгенії Мірошниченко
Стали відомі імена українських митців, які стажуватимуться в Метрополітен-опера
У Львові презентували перформанс "Розстріляне Відродження: голоси крізь час"
Юрій Федоряка може знову очолити обласну філармонію
Корифей Національної філармонії Анатолій Паламаренко в проєкті Анатолія Матвійчука
13 червня - відкриття фестивалю української музики в українському кіно Soundtrack:Ukraine
Сумська обласна філармонія закінчила 86-й концертний сезон
У російському полоні вже третій рік перебувають учасники трьох військових оркестрів з Маріуполя
DOMUM
11 червня у філармонії особливий концерт. Еротична Арфа і войовнича Туба: любов і сила
"Греммі в бароко": українська опера отримала престижну музичну нагороду
“Діалоги кармеліток” - вперше на українській оперній сцені!
      © 2008-2024 Music-review Ukraine
File Attachment Icon
22.jpg